O Colostru

To pravé a jedinečné colostrum od COLVIE

Colostrum je tvořeno v těle matky savců v posledních dnech před porodem a v prvních dnech (až 72 hodin) po porodu. Colostrum je jedinečná velmi hodnotná potravina, protože reguluje práci trávicího traktu a imunitního systému mladého organismu, a tak ho připravuje pro další život.

Colostrum je potravina obsahující více než 250 biologicky aktivních látek. Spotřeba colostra každým novorozeným savcem (včetně člověka) umožňuje správné zahájení zrání a následné fungování imunitního systému. Podporuje mnoho dalších důležitých funkcí těla, včetně správného složení střevní probiotické mikroflóry. Díky obrovské podobnosti účinných látek v bovinním kolostru s jejich lidskými protějšky, je plně účinné a stejně jako kravské mléko bezpečné pro člověka.

 
 
 
 

COLOSTRUM

PŘÍNOSY PRO ZDRAVÍ

Složení colostra a význam jeho jednotlivých složek v regulaci na systémové úrovni, jakož i jeho účinky na lokální účinky sliznice a kůži, byly podrobně popsány. Mezi hlavní účinky colostra patří: posílení a regulace imunitního systému, stejně jako zrání a regenerace tkání.

Těchto účinků je dosaženo působením hormonů, cytokinů, enzymů, imunoglobulinů a dalších aktivních polypeptidů, derivátů nukleových kyselin a aminokyselin přítomných v colostru. Představujeme výzkum, který potvrzuje účinek Colostrum Bovinum.

 • BUDOVÁNÍ AUTOIMUNITY
 • PODPORA PŘI ONEMOCNENÍ A NACHLAZENÍ
 • NAPOMÁHÁNÍ PŘEKONÁVÁNÍ INFEKCÍ
 • OCHRANA PROTI VETŠINĚ DRUHŮ ALERGIÍ
 • REGENERACE VYČERPANÉHO ORGANISMU
 • PRO ÚPRAVU ZAŽÍVÁNÍ A PŘI PORUCHÁCH TRÁVENÍ
 • ODDALOVÁNÍ PROJEVU STÁRNUTÍ
 • A MNOHEM VÍCE...

icon-08BÍLKOVINY

Bílkoviny, nebo-li proteiny, jsou základem každého organismu. Plní v něm funkce stavební, řídící i ochranné a obranné, proto je potřeba mít jich dostatek pro správné fungování celého těla.

icon-09VITAMÍNY A MINERÁLY

Kolostrum je bohatým zdrojem vitamínů a minerálů, které mají významný dopad na podporu procesů zprostředkovaných ostatními biologicky aktivními látkami obsaženými v kolostru.

icon-10PŘIDANÉ AKTIVNÍ LÁTKY

Doplňky stravy od Colvie jsou obohaceny také o probitotika, vitamíny D a K2, betaglukan nebo také kurkumín. V nabídce máme také mléčnou výživu v prášku a kvalitní kosmetiku s colostrem.

100%
PŘÍRODNÍ PRODUKT
250+
AKTIVNÍCH SLOŽEK COLOSTRA
2 000+
LET TRVÁNÍ HISTORIE COLOSTRA
BUDOUCNOST

BOHATSTVÍ PŘÍRODY

SLOŽENÍ COLOSTRA

Colostrum (mlezivo) je přírodní produkt vznikající v těle matek savců v posledním období těhotenství a několik desítek hodin po porodu, kdy se postupně promění ve zralé mléko. Nejdůležitějším rozdílem mezi colostrem a mlékem je vysoký obsah biologicky účinných látek, zejména proteinů, vitaminů a minerálních soli. Celkově mlezivo obsahuje asi 250 různých složek. Jejich podobnost mezi jednotlivými druhy savců je významná a homologie proteinů nalezených u hovězího kolostra k těm, které obsahuje lidské colostrum je, alespoň pokud jde o faktory nejvíce biologicky aktivní, velmi vysoká.

Hlavní účinky colostra jsou: posílení a regulace imunitního systému, stejně jako zrání a regenerace tkání. Těchto účinků je dosaženo působením: hormonů, cytokinů, růstových faktorů, enzymů, imunoglobulinů a další aktivních polypeptidů, derivátů nukleových kyselin a aminokyselin, které jsou v něm obsaženy.

 • Bílkoviny
 • Tuky
 • Laktóza
 • Ostatní
Colostrum je přírodním komplexem více než 250 doposud známých aktivních složek 
 

 

ČESKÝ PRODUKT

S HRDOSTÍ VYROBENO
V ČESKÉ REPUBLICE

Colvia je ryze česká společnost, která garantuje kvalitní, účinné a zdraví bezpečné produkty.